Namų siūlių sandarinimas

Išorinės pastatų sienos nyksta veikiamos oro ir atmosferos sąlygų, ultravioletinių spindulių, slėgio, temperatūros svyravimų ir laiko. Tačiau žalą daro ne tik oro sąlygos, atmosferos poveikis ir kiti išoriniai veiksniai, pavyzdžiui, slėgis, bet ir pastatų statybos klaidos. Todėl net ir naujiems namams dažnai prireikia profesionalios priežiūros: pirmiausia nuo išorės poveikio nukenčia pastato plokščių sandūra, kuri pradeda praleisti orą ir drėgmę į vidų. Dauguma namo sienų pažeidimų plika akimi nepastebimi: nedideli plyšiai namo akmens, plokščių ar lentų siūlių užpilde, siūlių užpildo senėjimas ir jo savybių praradimas ir pan. Sienų būklės pablogėjimą visi pastebi tik tada, kai labiau suyra plokščių sandūros ir namo fasadas smarkiai sutrūkinėja. Tačiau problemų iš karto atsiranda net ir dėl, atrodytų, nepastebimo siūlių pažeidimo: šaltis ir užšalimas namo viduje, skersvėjis, pelėsinis grybelis ir pačios konstrukcijos gyvavimo trukmės sutrumpėjimas.

Vienintelė išeitis – remontas ir sandūrų tarp plokščių sandarinimas.

Namo siūlių remontą galima atlikti keliais būdais:

1. Pirminis siūlių užtaisymas atliekamas neatidarius siūlės ir neremontuojant pažeistų sienų. Tai palyginti paprasta ir pigi procedūra, kuri atliekama, jei pažeidimai nedideli.

2. Antrinis namo išorinių plokščių siūlių sandarinimas – tai ne tik įtrūkimų taisymas, bet ir sandarinimo diržų klojimas, sienų plokščių siūlių sandarinimas hermetiku ir hidroizoliacija mastika.

3. Efektyviausias būdas apsaugoti sienas nuo pratekėjimo ir užšalimo – sandūrų remontas naudojant šiltųjų siūlių technologiją. Pirmiausia visiškai pašalinama sena mastika ir sandarikliai, tada sandūra užsandarinama sandarinimo putomis, užklijuojama tarpinėmis ir užsandarinama. Be sandarinimo juostos, siūlės ertmė papildomai užpildoma montažinėmis putomis, kurios tolygiai užpildo tarpą, tada užtepama sandarinimo mastika. Šis sandūrų izoliavimo būdas reikalauja daugiausiai laiko, tačiau kartu yra ir patikimiausias. Sienų plokščių siūlių remontas taikant šiltosios siūlės technologiją leidžia visiškai išspręsti sienų užšalimo ir nesandarumo problemą.

Tarppanelinė sandūra kruopščiai remontuojama ir sandarinama tik kokybiškomis šiuolaikinėmis sertifikuotomis vietinės ir užsienio gamybos medžiagomis. Visos medžiagos, kurias naudojame sandūroms sandarinti, pasižymi puikiomis techninėmis savybėmis: jos yra atsparios temperatūros pokyčiams, elastingos, nekenksmingos aplinkai, atsparios išorės poveikiui ir ultravioletiniams spinduliams, gerai sukimba su įvairiais statybiniais paviršiais ir yra atsparios šalčiui.